Zeytinliğimden doğal lezzet

İstanbul'un tarihi Bizans surları ile çevrili Topkapı bölgesinde dedemiz İdris ÇİLMİ tarafından 1929 yılında kurulan İdris Bakkal bugün 4. Kuşak olan bizlerin işimizden aldığımız heyecan ve gösterdiğimiz özen ile sektöründe bir marka olarak yoluna devam etmektedir.

Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan işletmemiz gıda ürünlerini tüketicisine özenle seçip yöresinden kaliteli , sağlıklı ve hesaplı şekilde ulaştırırken, farklı mesleklere sahip aile üyeleri ile de zeytinyağı üretmek için bir araya gelmiştir.

Geleneğimizden gelen alışkanlıkla ; Türkiye’de yağlık zeytinin en iyi olduğu Ayvalık/Karaağaç bölgesinde bir yandan İda dağı , diğer taraftan Ege’nin meltem esintileri ile serinleyen zeytinliklerimizin yeri birçok araştırmanın sonucunda seçilmiştir.

Ailemize ait aynı bölgede bulunan üç farklı zeytinliğin bakımı sırasında hiçbir kimyasal etkiye maruz kalmadan zeytinleri olgunlaşmadan herbir zeytinliği ayrı ayrı elle toplayıp , toplandığı gün içinde sıkılarak phaze 3 ve continiou yöntemi ile filtresiz  iki farklı zeytinyağı üretiyoruz.

Bizim için hobi olarak başlayan bu iş , çevremizde yağımızın lezzeti ile aranan bir ürün olması teşviği ile “Çakalini” markamızı yarattık.

 Zeytinyağlarımızı başta kendi marketimiz olan İdris Bakkal olmak üzere toptan ,  parakende ve internet satışlarımızla tüketicilerin beğenisine sunuyoruz.

Organik ve sağlıklı...

Zeytin ağacı, 4000 yıl öncesine dayanan birçok efsaneye konu olmuş bir ağaçtır.Dünya üzerinde yetişen ve yetişmekte olan bütün ağaçların ilki olduğu söylenir,insanların sağlık ve güzellik kaynağı olmuştur.Ayvalık Zeytinyağı, Türkiye'deki en iyi yağ kalitesine sahip olanıdır.Yağımız'ı Ayvalık/ Karaağaç Köy'ü bölgesinde bulunan zeytinliğimizdeki ağaçlarımızdan üretiyoruz ve bu Lezzet'i , zeytinyağ severler ile buluşturabilmeyi diliyoruz.
Sofranızdaki doğal lezzet...

Zeytinyağları
Zeytinyağları Ürünler
Sabunlar
Sabunlar Ürünler
Zeytin Ağacından Ürünler
Zeytin Ağacından Ürünler Ürünler